Томова загуби първия си мач в основна схема на US Open

Свързани новини
01-09-2020 20:41 | Tennis24.bg

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на старта на US Open. Софиянката отстъпи с 5:7, 5:7 пред 22-ата поставена представителка на домакините Аманда Анисимова след близо час и половина игра.

Мачът започна добре за 25-годишната софиянка, която проби за 3:2. Но тя не успя да затвърди и Анисимова направи рибрейк. Последваха още два пробива. В 12-ия гейм на първата част шампионката на US Open при девойките от 2017-а постигна брейк на нула, с който спечели сета.

Томова спечели подаването на американката в откриващия гейм на следващия сет, но след това загуби четири поредни. След това обаче Вики отново се окопити и върна брейка за 3:4 и след това изравни резултата.

Сценарият от първата част се повтори и във втората. В заключителния гейм Анисимова пак проби на нула и спечели срещата.

Виктория записа по 12 печеливши удари и непредизвикани грешки. За участието си в Ню Йорк българката заслужи чек за 61 000 долара.