Продължава наказателната акция на Джокович

05-09-2020 10:38 | Tennis24.bg

Световният номер 1 Новак Джокович продължи с много силното си представяне на Откритото първенство на САЩ и се класира за осминафиналите на турнира за 13-ти пореден път, след като победи германеца Ян-Ленард Юруф с 6-3, 6-3, 6-3 в мач от третия кръг на надпреварата.

Джокович бе изключително солиден на собствен сервис, като отрази и четирите възможности за пробив, които се откриха пред съперника му, като от своя страна стигна до цели пет пробива. Сърбинът завърши мача с 34 печеливши удара и 23 непредизвикани грешки. “Това бе много добро представяне от моя страна. Чувствам се много добре на корта и съм уверен в играта си. Това се усеща във всеки мой мач”, сподели Джокович след победата, дошла след час и 42 минути игра.

За Джокера това бе 26-та поредна победа от началото на годината. В неделя той ще се изправи срещу испанеца Пабло Кареньо Буста, който победа Рикардас Беранкис от Литва с 6-4, 6-3, 6-2.

Напред продължава и Денис Шаповалов от Канада, който постигна трудна петсетова победа над американеца Тейлър Фриц – 3-6, 6-3, 4-6, 7-6(5), 6-2. За място на четвъртфиналите Шаповалов ще спори със седмия поставен в схемата Давид Гофен, който се наложи над Филип Крайнович от Сърбия с 6-1, 7-6(5), 6-4.

Номер 5 в схемата Александър Зверев също намери място на осминафиналите след успех над французина Адриан Манарино с 6-7(4), 6-4, 6-2, 6-2. В следващия кръг Зверев ще играе с младия испанец Алехандро Давидович Фокина, победил британеца Камерън Нори със 7-6(2), 4-6, 6-2, 6-1.

Хърватинът Борна Чорич спаси общо шести мачбола, преди да надвие четвъртия поставен Стефанос Циципас с 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4) след над 4 часа и половина игра на Луис Армстронг Стейдиъм. На осминафиналите Чорич ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън, който записа чист успех над Михаил Кукушкин – 7=5, 6-4, 6-1. /БГНЕС