Американски дуел на четвъртфиналите на Ролан Гарос

06-10-2020 14:35 | Tennis24.bg

Даниел Колинс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция за първи път в кариерата си. Това стана факт, след като американката се наложи с 6:4, 4:6, 6:4 над Онс Жабур (Тунис, №30) в последната среща от осминафиналите.

Колинс, №57 в световната ранглиста, беше спечелила само един двубой в основна схема на „Ролан Гарос“ до тази година. На четвъртфиналите тя ще срещне сънародничката си София Кенин, поставена под №4.

Пробив в 10-ия гейм осигури на американката преднина от сет. Във втората част тя поведе с 3:0, но Жабур влезе в серия и взе 6 от следващите 7 гейма, като по този начин прати мача в решаващ финален сет. В него американката показа по-добра концентрация и след 6:4 се поздрави с крайния успех.

„Усещах, че контролирам нещата до 6:4, 3:0. След това…тя е непредвидим съперник, започна да сервира много добре, направи няколко къси топки, които наистина не очаквах. Разруших ритъма си, загубих ударите си. Просто се опитах да остана позитивно настроена“, каза след срещата Колинс.