Вавринка спаси три мачбола на старта в Санкт Петербург

13-10-2020 10:46 | Tennis24.bg

Стан Вавринка (Швейцария) спаси три мачбола и се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Санкт Петербург с награден фонд от почти 1.4 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Вавринка елиминира британеца Дан Евънс с 3:6, 7:6(3), 7:5 след два часа и половина игра.

Швейцарецът изоставаше със сет, 5:6 гейма и 0:40 във втория при собствен сервис, но успя да се измъкне от трудната ситуация. В последвалия тайбрек той поведе с 4:0 точки и успя да изравни.

В третата част Вавринка навакса пробив пасив, след това пропиля аванс от 5:2 гейма, но все пак стигна до победата с решаващ пробив в края.

В следващия кръг той ще играе срещу получилия "уайлд кард" представител на домакините Евгени Донской, който елиминира Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 7:6(4).

Друг британец Камерън Нори пласира 16 аса и отстрани поставения под номер 8 Тейлър Фритц (САЩ) с 6:4, 4:6, 6:3.

Американците нямаха добър ден, като Тенис Сандгрен и Макензи МакДоналд също допуснаха ранни поражения.

Сандгрен падна от участващия с "уайлд кард" руснак Аслан Карацев с 5:7, 6:3, 5:7, а МакДоналд претърпя поражение от Александър Бублик (Казахстан) с 6:2, 6:7(2), 4:6.