Федерер не знае дали ще участва на Australian Open
Роджър Федерер ще бъде до последно под въпрос за Откритото първенство на Австралия. Швейцарецът заяви, че двете операции на коляното в левия крак по-рано през годината все още не му позволяват да тренира пълноценно и той не е напълно готов за игра на най-високо ниво, предаде Ройтерс.
"Надявах се да бъда на 100 процента готов още през октомври, но и до ден днешен не съм. Не знам дали това ще се промени до Oткритото първенство на Австралия", заяви Федерер за швейцарските медии. Той беше обявен снощи за спортист номер 1 на Швейцария от 1950 година насам.
"Втората операция бе тази, която забави прогреса ми, но в последните няколко месеца такъв със сигурност има. Ще видим как ще се развият нещата. Продължавам да правя физиотерапия и полагам усилия за завръщането ми, но все още не знам как ще се чувствам по време на мач", допълни носителят на 20 титли от Големия шлем.
Шесткратният шампион от Australian Open, който на 8 август догодина ще навърши 40 години, не е играл от януари, когато загуби полуфинала в Мелбърн срещу Новак Джокович.
Откритото първенство на Австралия е насрочено за 18-31 януари, но вероятно ще бъде отложено за 8-21 февруари за прецизиране на протоколите срещу коронавируса. Има вариант и квалификациите за турнира от Шлема да бъдат проведени в Дубай.
"Ако турнирът бъде отложен, това със сигурност ще ми помогне", призна Федерер.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365
Official Website | Livescore