Адриан Андреев спечели втора титла в кариерата си

17-01-2021 13:08 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев спечели трофея от турнира на червени кортове на открито в Анталия, Турция. На финала на надпреварата, чийто общ награден фонд е 15 000 долара, 19-годишният софиянец победи с 6:1, 7:6 (1) руснака Александър Шевченко.

В първия сет Андреев беше безупречен и даде на опонента си само един гейм. През втората част Шевченко започна с пробив и аванс 2:0, но Андреев бързо навакса изоставането си и изравни геймовете за 2:2. В седмия гейм българинът направи нов пробив за преднина 4:3 и малко по-късно сервира за мача при 5:4. Ади имаше преднина 30:0 и беше само на две точки от успеха, но позволи на 20-годишния руснак да вземе 4 последователни точки и да изравни за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който нашето момче се наложи със 7:1 точки.

Впечатляващ е фактът, че Андреев спечели трофея без да загуби нито един сет през седмицата. Това е втора титла за Адриан, който в края на миналата година спечели турнир от същата категория в гръцкия град Ираклион.

С успеха Андреев си гарантира нови 10 точки за ранглистата. Те ще бъдат добавени и към 32-те точки, които националът си заслужи с представянето на АТП 250 турнира в Анталия миналата седмица. Очаква се Андреев да прогресира с над 100 позиции в ранглистата, където в момента е под №564.