Халеп надви световната №1 в зрелищен дуел

29-01-2021 15:28 | Tennis24.bg

Бившата номер 1 Симона Халеп победи настоящата водачка в класацията Ашли Барти на демонстративния турнир в Аделаида. Халеп спечели срещу представителката на домакините с 3:6, 6:1, 10-8.

Това беше първи мач за Барти от 11 месеца. Тя за последно участва на турнира в Доха в края на февруари миналата година, след което не игра до края на сезона заради опасения, свързани с пандемията от коронавирус.

За Халеп, която е втора в света в момента, пък това беше първа среща от осминафиналите на "Ролан Гарос" от началото на октомври миналата година.

Австралийката взе първия сет с единствен пробив в шестия гейм, но във втората част румънката доминираше, за да изравни резултата.

В шампионския тайбрек до 10 точки Халеп взе ранно предимство и нито за момент не допусна изоставане, като стигна до крайната победа с две поредни разигравания.