Приключи серията на Лазаров в Анталия

01-02-2021 19:54 | Tennis24.bg

Александър Лазаров отпадна на четвърфиналите на ITF турнира Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара.

Националът на България за „Купа Дейвис" отстъпи драматично с 6:7 (1), 5:7 на номер 8 в схемата Раул Бранкачио от Италия, Срещата продължи 98 минути.

Алекс успя да навакса на два пъти пасив в първия сет, но загуби с тайбрек.

Във втората част Лазаров поведи с 5:2, но загуби следващите пет гейма. Алекс пропусна и два сетбола на собствен сервис при 5:2, 5:4. Нашето момче направи осем двойни грешки, а много от тях бяха в решителни моменти.

Преди този мач Лазаров постигна пет поредни победи. Той записа три успеха в квалификациите, а след това елиминира и Джовани Фолио от Италия, който е шампион от предната седмица в Анталия.

От своя страна Бранкачио успя да победи трима българи. №386 в света отстрани последователнo Пьотр Нестеров с 6-3, 6-2 и Александър Донски с 6-4, 6-3.