Барти и Кенин достигнаха финалната осмица в Мелбърн

03-02-2021 11:41 | Tennis24.bg

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите WTA 500 "Яра Валей Класик" в Мелбърн.
Барти победи поставената под номер 16 Мари Бузкова с 6:0, 4:6, 6:3 за малко повече от два часа игра.

Австралийката спечели първите седем гейма в мача, но допусна пробив в петия гейм на втория сет и след 6:4 чехкинята изравни резултата. В третата решаваща част до 3:3 двете си размениха по два пробива, а в осмия гейм Барти взе подаването на съперничката си и при свой сервис затвори мача.

На четвъртфиналите Барти ще играе срещу американката Шелби Роджърс.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия и номер 2 в схемата София Кенин победи трудно сънародничката си от САЩ Джесика Пегула с 5:7, 7:5, 6:2 за 2:06 часа.

Пегула направи пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Кенин направи обрат, след като губеше с 1:4. тя взе четири поредни гейма за 5:4, след което допусна пробив. В 11-ия гейм тя отново взе подаването на съперничка си и при свой сервис изравни резултата.

В третата част Кенин нямаше проблеми и след два пробива приключи срещата с третия си мачбол. Следващата съперничка на Кенин ще бъде номер 6 Гарбине Мугуруса, която елиминира Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:2.