Победи за Топалова и Евтимова в Анталия
Българките Гергана Топалова и Диа Евтимова се класираха за втория кръг на турнира на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставената под номер 4 Топалова отстрани Юлияна Лисарасо от Колумбия с със 7:5, 6:1 за 83 минути, след като навакса изоставане от 1:5 и взе 12 от следващите 13 гейма. За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу 17-годишната рускиня Полина Кудерметова.
Опитната Евтимова пък се справи с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Дога Тюркмен със 7:5, 6:3 за 96 минути.
Седмата в схемата Петя Аршинкова претърпя поражение на старта от Мей Ямагучи (Япония) с 4:6, 4:6 след почти два часа игра.
Лиа Каратанчева пък преодоля квалификациите след успех срещу рускинята Евгения Бурдина с 6:3, 6:3 и утре ще играе в първия кръг на основната схема срещу водачката в нея Лина Гьорческа от Северна Македония.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $3,035,960
Official Website | Livescore
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд: €2,563,150
Official Website | Livescore