Шиникова с труден успех в Москва

25-02-2021 00:27 | Tennis24.bg

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка в зала в руската столица Москва с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Шиникова победи италианката Джесика Пиери със 7:6(4), 6:7(4), 6:4 в много оспорван мач, продължил почти два часа и половина. Софиянката пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който все пак взе със 7:4 точки в тайбрека. Във втората част ролите се размениха и Пиери дръпна с 4:2 и не успя да запази предимството си, но в тайбрека също спечели със 7:4 точки, за да изравни резултата. В третия сет Шиникова реализира ранен пробив и дръпна с 3:1, като до края на допусна обрат.

С успеха тя заработи 5 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне Улрике Ейкери от Норвегия.