Аржентинец спря победната серия на Андреев в Португалия

08-04-2021 14:58 | Tennis24.bg

Националът за Купа „Дейвис" Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от Чалънджър сериите в Оейраш (Португалия) с награден фонд от 31,440 евро. Българинът отстъпи с 2:6, 4:6 на Педро Качин от Аржентина, който е №336 в световната ранглиста. Качин е бивш №166 в света, а през тази година има два спечелени турнира от ITF.

Преди днешната среща Андреев записа три победи. Той елиминира последователно №332 в света Едуард Естевес Лобато (Испания), №390 Филип Жиану (Рум) и №283 Чун-Шин Цън (Тайван). С доброто си представяне Андреев заработи 7 точки за световната ранглиста и ще се изкачи с 12 позиции до №375.

Адриан не започна добре срещу Качин и изостана с 0:3. При 2:5 Андреев допусна още един пробив и загуби първия сет с 2:6 за 39 минути. Българинът започна прекрасно втория сет с пробив на нула. След това отрази точка за пробив и успя да затвърди за 2:0. Качин проби за да изравни на 3:3, но Андреев отговори с рибрейк и поведе с 4:3. В следващия гейм Качин проби отново и изравни на 4:4.

След това Адриан пропусна три точки за нов пробив и така изостана с 4:5. При този резултат Качин успя да пробие за трети пореден път да затвори мача в своя полза.