Шампионът Фонини отпадна, серията на Евънс продължава

16-04-2021 18:58 | Tennis24.bg

Норвежецът Каспер Рууд детронира шампиона Фабио Фонини (Италия) на четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро. Рууд победи защитаващия титлата си Фонини с 6:4, 6:3 за малко повече от час и половина.

Норвежецът направи ключова серия от пет поредни гейма, с която спечели първия сет и поведе с 3:0 във втория. Италианецът успя да изравни за 3:3, но с нови три поредни гейма Рууд все пак триумфира.

Така той очаква победителя от двубоя между 11-кратния шампион и номер 3 в схемата Рафаел Надал (Испания) и шестия поставен Андрей Рубльов (Русия).

Британецът Дан Евънс достигна за първи път до полуфиналите на турнир "Мастърс" след успех над 11-ия в схемата Давид Гофен (Белгия) с 5:7, 6:3, 6:4 за 2:42 часа.

Евънс, който вчера елиминира водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия), ще срещне номер 4 Стефанос Циципас (Гърция).