Серията на Циципас продължава с пълна сила

23-04-2021 17:39 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас увеличи серията си последователни победи на 8, след като се справи с Феликс Оже-Алиасим на четвъртфиналите на турнира на клей в Барселона. Бившият финалист в надпреварата се наложи с 6:3, 6:3 след 83 минути игра.

"Мисля, че усилията ми се отплатиха", каза след срещата Циципас, който вече е в серия от 14 последователно спечелени сета. "Не мога да кажа, че стартът беше перфектен, но успях да спечеля сервис-гейм, в който изоставах с 0/40 (втория гейм). Това ме вкара в мача и ми помогна много до края. Наистина се надявам, че победната ми серия ще продължи", добави гръцкият тенисист.

През целия двубой Циципас загуби едва 7 точки при вкаран първи сервис (29/37). Той се отличи с 11 печеливши удара и едва 9 непредизвикани грешки. На полуфиналите в Барселона Циципас ще срещне младата надежда на Италия Яник Синер, който по-рано през деня победи с 6:2, 7:6 (6) Андрей Рубльов.

До момента Циципас и Синер са играли два пъти, все на Мастърс 1000 турнира в Рим (2019, 2020), като имат по една разменена победа.