Надал надви Синер в три сета

07-06-2021 23:01 | Tennis24.bg

Испанецът Рафаел Надал преодоля с лекота четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция, след като победи италианския тийнейджър Яник Синер със 7:5, 6:3, 6:0.

Така той се класира за четвъртфиналите, където ще срещне аржентинеца Диего Шварцман.

По-рано през деня Диего Шварцман победи германеца Ян-Ленърд Щруф също с 3:0 сета.

Надал имаше проблеми единствено в първия сет, когато трябваше да осъществява обрат от 3:5. Синер не се справи с напрежението и изпусна шанс да затвори частта в своя полза, като Рафа спечели четири поредни гейма, за да излезе напред със 7:5.

Серията на 35-годишния ветеран достигна осем поредни гейма в средата на втория сет, преди италианецът да върне два пробива и да намали изоставането си до 4:3. Оттам нататък обаче Надал повече не изгуби гейм до края на мача, затваряйки втория сет с 6:3, преди да разгроми съперника си в третия с 6:0.