Медведев: Като цяло имах добър турнир

09-06-2021 14:29 | Tennis24.bg

Даниил Медведев сподели мнението си за поражението от Стефанос Циципас (3:6, 6:7 (3), 5:7) в четвъртфиналите на “Ролан Гарос”.

“Началото беше лесно за него, защото не очаквах толкова високо ниво от Циципас. В хода на турнира имаше момчета, които играха добре на задна линия. Но аз ги превъзхождах в разиграванията и си мислех, че мога да играя като на твърда настилка.

Не успях и трябваше да се адаптирам, да добавя агресия. Струва ми се, че направих много неща както трябва, но това не беше достатъчно за победа. Ако преди пристигането в Париж беше предвидено, че всичко за мен ще завърши с тежък четвъртфинал срещу Циципас, бих се съгласил. Като се има предвид, че преди това загубих и четирите си мача тук.

Като цяло ми се струва, че имах добър турнир, борих се добре до последната точка. Променена тактика след първия сет. Във втория той водеше с почивка, опитах се да се боря. И ми се струва, че той спечели страхотен мач", заяви Медведев.

На полуфинала Циципас ще играе срещу германеца Александър Зверев.