Джокович подпечата класика №58 с Надал

10-06-2021 01:22 | Tennis24.bg

Световният номер 1 Новак Джокович достигна до полуфиналите на “Ролан Гарос”, след като преодоля италианеца Матео Беретини в четири сета - 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5 и за място на финала ще спори с Краля на клея Рафаел Надал, който също загуби сет срещу аржентинеца Диего Шварцман. Това ще бъде мач №58 между Джокович и Надал, като сърбинът води с 29:28 победи. Двамата играха и на финала през м.г., когато Надал спечели в три сета.

Мачът на Ноле срещу деветия в света италианец продължи цели 3 часа и 32 минути, като сърбинът завърши с 10 аса, спечели 4 от деветте точки за пробив и направи една двойна грешка.

Джокович започна ударно и спечели първите два сета с 6:3 и 6:2. Беретини намери своя ритъм в третия сет и успя да го спечели след тайбрек.

Четвъртият сет бе оспорван и се движеше гейм за гейм, като Джокович успя да направи ключов пробив в 12-ия гейм и с третия си мачбол да приключи срещата след малко повече от три часа и половина игра.