Кузманов спаси два мачбола и елиминира третия поставен в Перуджа

06-07-2021 10:23 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов постигна впечатляваша победа срещу поставения под номер 3 представител на домакините Федерико Гайо в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Перуджа с награден фонд 44820 евро.

Мико изигра страхотен мач и се наложи над №145 в световната ранглиста с 2:6 6:3 7:6(2) след 2 часа и 43 минути игра.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу Педро Качин от Аржентина или Нерман Фатич от Босна и Херцеговина.

С този успех Мико пък почти сигурно си осигури участие в квалификациите на US Open.

Кузманов изостана с 0:4 в първия сет и го загуби с 2:6. Вторият сет вървеше напълно равностойно до 3:3. След това Мико спечели следващите три гейма и изравни сетовете след 6:3.

Серията на Кузманов продължи и той поведе с 4:0 в решителната трета част. Гайо обаче успя да обърне резултата до 6:5 в негова полза, а Мико дори трябваше да отрази два мачбола при този резултат. Кузманов показа характер и впоследствие не остави шансове на италианеца в тайбрека – 7:2 точки.