Сабаленка заслужи място във финалната четворка

06-07-2021 19:14 | Tennis24.bg

Поставената под номер 2 в схемата Арина Сабаленка се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнир от Големия шлем. 23-годишната Сабаленка победи номер 21 Онс Жабюр (Тунис) с 6:4, 6:3 за 74 минути.

Белорускинята надправи пробив в последния гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част отново се игра равностойно, но Сабаленка успя да стигне до пробив в осмия гейм и при свой сервис затвори мача.

Жабюр стана първата арабска тенисистка на четвъртфинал на "Уимбълдън" от Исмаил Ел Шафей (Египет) през 1974 година.
В спор за място на място на финала Сабаленка ще играе срещу номер 8 Каролина Плишкова, която по-рано днес разгроми Виктория Голубич (Швейцария) с 6:2, 6:2 за 81 минути.

Шампионката през 2018 година Анжелик Кербер също се класира за полуфиналите.