Джокович прегази Нишикори на път за полуфиналите

29-07-2021 13:44 | Tennis24.bg

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович продължава наказателната си акция на олимпийския турнир по тенис. Сърбинът се класира за полуфиналите в Токио без загубен сет.

Той се наложи безапелационно над представителя на домакините Кей Нишикори с 6:2, 6:0 след 70 минути игра.

Джокович откри мача с пробив и до неговия край не предаде инициативата. 34-годишният белградчанин спечели последните седем гейма в двубоя.Той направи четири пробива в срещата и отрази единствената възможност на Нишикори за брейк.

Следващият съперник на Ноле се определя в мача Александър Зверев (Германия) - Жереми Шарди (Франция).

Карен Хачанов също се класира за полуфиналите на олимпийския турнир в Токио. Руският тенисист се наложи над французина Юго Юмбер със 7:6(4), 4:6, 6:3 за 2 часа и 34 минути игра.