Бившата шампионка Андрееску с експресна победа

05-09-2021 08:48 | Tennis24.bg

Бившата шампионка Бианка Андрееску победи лесно с 6:1, 6:2 Греет Минен и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ.

21-годишната канадка записа 21 печеливши удара и демонстрира силна игра при първи сервис, докато белгийката Минен спечели едва три гейма в цялата среща, продължила само 67 минути.

Шестата поставена в схемата Андреску ще играе срещу Мария Сакари в следващия кръг от турнира в Ню Йорк. Гъркинята, заемаща 18-то място в световната ранглиста, победи в два сета с 6:4, 6:3 Петра Квитова.

Напред продължава и Белинда Бенчич. Швейцарката, номер 11 в схемата, отстрани Джесика Пегула след 6:2, 6:4.

Американката загуби общо четири пъти подаването си и успя да спаси три мачбола, но се предаде след 75 минути на корта. Бенчич достигна до полуфиналите в Ню Йорк през 2019 година.