Хуркач с трета титла за сезона

26-09-2021 21:45 | Tennis24.bg

Полякът Хуберт Хуркач спечели турнира на твърда настилка във френския град Метц с награден фонд 481 270 евро. Поставеният под номер 1 Хуркач надделя над втория в схемата Пабло Кареньо Буста (Испания) със 7:6(2), 6:3 за 82 минути и заслужи третата си титла за сезона и общо четвърта в кариерата си.

13-ият в световната ранглиста поляк не загуби сет в надпреварата по пътя си към успеха. Той навакса ранно изоставане от 2:4 гейма, а в тайбрека направи серия от шест поредни точки, за да вземе аванс в резултата.

Във втората част Хуркач пропиля пробив аванс, но след това взе четири поредни гейма, за да триумфира.

"Пабло е страхотен играч, така че да се срещна с него на този финал беше нещо специално. Трябваше да покажа най-доброто от себе си, за да го победя. Много, много съм щастлив, че успях да го направя", коментира 24-годишният поляк.