Джулия Терзийска загуби финала в Созопол

10-10-2021 13:38 | Tennis24.bg

Джулия Терзийска загуби финала на международния турнир на твърда настилка за жени в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Терзийска претърпя поражение от южнокорейката Йон У Ку с 4:6, 2:6 за 85 минути на корт номер 1 в комплекса "Санта Марина".

25-годишната българка на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, в който азиатката стигна до обрат с три поредни гейма.
Във втората част 18-годишната Ку отново навакса ранен брейк пасив и с две серии от по три последователни гейма стигна до втора титла в кариерата си в турнирите на ITF. Южнокорейката реализира всяка една от седемте си възможности за пробив в мача, а с същото време успя да отрази 8 от 12-и шанса на Терзийска в двубоя, което се оказа решаващо. Българката остана с 11 трофея от състезания на ITF.

Във финала при мъжете Били Харис от Великобритания победи с 6:4, 6:1 Кай Венелт (Германия).

Тенис турнирите "Санта Марина Къп" се провеждат за седма година. През настоящия сезон това бе поредният комбиниран турнир за мъже и жени с представители на над 30 държави от всички континенти.