Медведев ще защитава трофея в париж срещу Джокович

07-11-2021 09:15 | Tennis24.bg

Шампионът от миналата година Даниил Медведев се класира за финала на турнира на твърда настилка в зала от сериите Мастърс 1000 в Париж с награден фонд 3,08 милиона евро. Поставеният под №2 руснак победи на полуфиналите четвъртия в схемата олимпийски шампион от Токио 2020 Александър Зверев с 6:2, 6:2 за 81 минути.

Двубоят между двамата беше повторение на миналогодишния финал в Париж, който Медведев спечели. Руснакът нямаше никакви проблеми в мача, в който направи по два пробива във всеки от двата сета. На финала Медведев ще играе срещу петкратния шампион и №1 в света Новак Джокович.

Джокович има пет победи и четири загуби в девет мача срещу Медведев. За последно двамата играха на финала на Откритото първенство на САЩ, когато руснакът спечели титлата след 6:4, 6:4, 6:4. Сърбинът пък победи Медведев на финала на Откритото първенство на Австралия тази година със 7:5, 6:2, 6:2.