Иванов и Нестеров отпаднаха драматично в Ираклион

19-11-2021 08:07 | Tennis24.bg

Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров отпаднаха драматично на четвъртфиналите по двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Фючърс" на ITF в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българите отстъпиха с 5:7, 6:1, 9-11 на третите поставени Кай Лемстра от Германия и Матю Ромиос от Австралия.

Нашите момчета поведоха с 5:2 в първия сет, но го загубиха с 5:7. Във втората част българите бяха убедителни и спечелиха с 6:1. В решителния тайрек Иванов и Нестеров спасиха два мачбола от 7:9 до 9:9, но загубиха следващите две разигравания.

На сингъл квалификантът Иванов се отказа във втория кръг при резултат 2:6, 1:4 срещу Дакс Дондерс от Холандия. Преди този мач Симон постигна четири победи без да загуби сет.