Първи победи за Италия и Германия на ATP Cup

04-01-2022 10:27 | Tennis24.bg

Отборите на Германия и Италия постигнаха първи победи на турнира АTP Cup в Австралия. В среща от втория кръг в група "С" Германия надигра САЩ с 2:1, докато в група "В" Италия се наложи с 3:0 над Франция.

Ян-Ленард Щруф оцеля срещу 34-те аса на Джон Иснър, за да даде преднина на Германия в двубоя с американците след 7:6(7), 4:6, 7:5. Щруф успя да пробие само веднъж в целия мач подаването на 211-сантиметровия Иснър, но това дойде в най-подходящия момент - в последния гейм на третия сет. Преди това двамата си размениха по един сет, като Щруф спечели откриващата част с 9:7 точки в тайбрека, а после Иснър изравни след 6:4 с пробив още в първия гейм.

Малко по-късно Александър Зверев подсигури победата на Бундестима с успех с 6:4, 6:4 над Тайлър Фриц за точно 90 минути. На двойки американците взеха почетна победа, като Иснър и Фриц надиграха с 6:0, 6:3 Кевин Кравиц и Тим Пютц.

В група "В" Италия не остави шансове на аутсайдера Франция.

Яник Синер се справи с 6:3, 7:6(3) Артур Риндеркнех в първия мач от сблъсъка между двете нации, а след това Матео Беретини преодоля Юго Юмбер с 6:4, 7:6(6). Италианците оформиха победата си в мача на двойки, който Беретини и Синер спечелиха с 6:3, 6:7(7), 10-8 срещу Фабрис Мартен и Едуар Роже-Васлен.