Донски загуби драматично финала в Монастир

06-02-2022 14:49 | Tennis24.bg

Българинът Александър Донски загуби финала на турнира за мъже в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски отстъпи с 0-6, 6-3, 5-7 от №4 в схемата и №470 във световната ранглиста Лоран Локоли (Франция). Срещата продължи 2 часа и 21 минути. Преди този мач Донски записа четири победи.

Българинът започна лошо срещата и загуби първата част с 0-6. Донски значително подобри играта си във втория сет и стигна до пробив за 4-2. Локоли успя да отвърне с рибрейк, но Донски отново направи пробив за 5-3. Александър изравни сетовете с гейм на 30 на собствен сервис.

В третата решителна част Донски пропусна две възможности за пробив при 3-3. При 4-5 Александър спаси мачбол и успя да изравни на 5-5. За съжаление при 5-6 Донски бе пробит и загуби сета с 5-7.