Циципас се разправи с Де Минор за място на полуфиналите

11-02-2022 19:11 | Tennis24.bg

Водачът в схемата Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на турнира в зала в Ротердам с награден фонд от 1,2 милиона евро. На четвъртфиналите гъркът се справи с 6:4, 6:4 с австралиеца Алекс де Минор за час и 33 минути игра.

Циципас даде само 16 точки на свой сервис на Де Минор в хода на целия мач и успя да запише общо три брейка - един в първия сет за 3:2 и два във втория, с които поведе с 3:0. Де Минор върна единия от пробивите веднага след това, но това бе единственият добър момент за австралиеца в мача.

За място на финала Циципас ще играе с 20-годишния Иржи Лехечка. Чехът продължава със страхотното си представяне и победи с 6:3, 1:6, 7:5 италианеца Лоренцо Музети за 2 часа и 10 минути игра. Лехечка взе първия сет, но измъкна само един гейм във втория, а в началото на третия допусна пробив, с който Музети поведе с 2:0.

Чехът, който е 137-ми в ранглистата, обаче успя да се върне на правия път и изравни за 2:2. Той нанесе решителния си удар в 12-ия гейм на третия сет, когато получи два мачбола и още с първия от тях затвори мача.