Триумф за Анет Контавейт на турнира в Санкт Петербург

13-02-2022 20:53 | Tennis24.bg

Анет Контавейт спечели турнира в Санкт Петербург с награден фонд 703 хиляди долара, след като на финала се наложи над Мария Сакари с 5:7, 7:6 (4), 7:5.

Финалната среща противопостави номер 2 в схемата на турнира и водачката Сакари. Двете имат една среща преди днешния ден на финал на турнир и това е в Острава през 2021-а година, когато Контавейт отново победи, но тогава с 6:2, 7:5.

26-годишната Контавейт, която e на 9-о място в ранглистата, се нуждаеше от три часа, за да спечели турнира. Първият сет премина за 49 минути, а следващите два продължиха над час всеки.

Първата част тръгна блестящо за естонката, която проби за 4:2 дръпна, след което поведе с 5:2 при свое подаване. От този момент до края на частта обаче Сакари спечели пет поредни гейма и взе аванс от 7:5.

Сакари вървеше към победа след аванс пот 3:1 във втория сет, но пробив в шестия гейм изравни резултата и прати частта в тайбрек. Там Контавейт спечели от втората възможност.

И в третия сет Сакари поведе, пробивайки за 2:0 след трудно спечелено първо подаване в мача. Четвъртфиналистката от Откритото първенство на Австралия от 2020-а година направи два пробива, обърна на 6:5 в своя полза и реализира първата си точка за мача.