Милман поднесе изненада и се доближи до мач с Григор Димитров

15-02-2022 12:18 | Tennis24.bg

Джон Милман поднесе първата изненада на турнира от сериите АТР 250 в Делрей Бийч, Флорида (САЩ). Австралиецът се нуждаеше от близо 3 часа, за да победи осмия поставен в схемата американец Максим Креси с 6:7(2), 7:6(2), 7:6(3) в среща от първия кръг на състезанието.

"Условията бяха много трудни. Беше доста ветровито. Максим е сложен съперник, тъй като има съвсем различен стил от това, което съм свикнал в Тура. Има безмилостен сервис", коментира Милман, който е в една четвъртина на схемата с участващия с "уайлд кард" Григор Димитров.

В следващия кръг Милман отново ще срещне представител на домакините - Стефан Козлов или Дженсън Брууксби.

Италианецът Андреас Сепи победи Петер Гойовчик от Германия със 7:5, 6:4 за час и 24 минути игра, а Брандън Накашима (САЩ) се справи с Денис Кудла (САЩ) с 6:1, 6:1 само за 55 минути и също продължава напред.

Друг от американските тенисисти в надпреварата Стив Джонсън отстрани на старта южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:2, 6:7(5), 6:2.