Новак Джокович с втори пореден чист успех в Дубай

23-02-2022 19:39 | Tennis24.bg

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович записа втора победа след завръщането си на корта. Сърбинът се наложи с 6:3, 7:6 (2) над руснака Карен Хачанов и се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай, който е от категория АТП 500.

Джокович, 5-кратен победител в турнира, поведе лесно в резултата след решителен пробив за 3:1 в първия сет.

Във втората част 34-годишният сърбин отново проби първи подаването на опонента си, но Хачанов изравни за 4:4. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Джокович се наложи със 7:2 и приключи срещата при първия си мачбол след 99 минути.

Това е пета победа за сръбския тенисист в общо шест двубоя срещу Карен Хачанов.

В следващия кръг в Дубай носителят на 20-титли от турнирите от Големия шлем и лидер в световната ранглиста ще се изправи срещу чеха Иржи Весели, елиминирал осмия в схемата испанец Роберто Баутиста Агут след 6:2, 6:4.