Вики Томова с първа победа в Индиън Уелс

08-03-2022 08:43 | Tennis24.bg

Виктория Томова извоюва първа победа в кариерата си на турнира от елитната категория "WTA 1000" в Индиън Уелс (САЩ). На старта на квалификациите 27-годишната софиянка разгроми участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Елизабет Мандлик с 6:2, 6:1.

Двубоят продължи само 1:14 ч., след като дъщерята на чешката легенда Хана Мандликова успя да спечели подаването си само веднъж - в петия гейм на втория сет. През останалото време Вики имаше тотално надмощие в геймовете на 20-годишната американка и единствено някои колебания на собствен сервис ѝ попречиха да запише още по-убедителен резултат.

Първата ни ракета (№111 в света) реализира 7 пробива от 11 възможности срещу 313-ата в ранглистата, която спечели едва 32% от разиграванията на своя първи сервис. Мандлик се възползва при 2 от общо 4 брейкбола, открили ѝ се в двубоя, и така успя да вземе двата си гейма в първата част.

За Томова това беше едва трети мач в Рая на тениса, след като отпадна в I кръг на квалификациите през 2017 и 2021 г. Сега във II кръг на пресявките Вики ще спори за влизане в основната схема срещу световната №96 Астра Шарма (Австралия), елиминирала Юан Юе (Китай) с 6:2, 7:5.

Двубоят между Томова и Шарма е втори в днешната програма на корт №3 и се очаква да започне след 22:30 ч. българско време.