Надал записа победа №400 в Мастърс 1000 сериите

15-03-2022 10:04 | Tennis24.bg

Рафаел Надал постигна победа номер 400 в турнирите от сериите Мастърс 1000 и се класира за четвъртия кръг на надпреварата на твърда настилка в Индиън Уелс.

Поставеният под номер 4 Надал надделя над 27-ия в схемата Дан Евънс със 7:5, 6:3 за 103 минути и продължи перфектния си  старт на сезона със 17-и успех в 17 мача. Испанецът навакса изоставане от 2:4 гейма в първия сет, а във втората част поведе с 3:0 и запази преднината си до края.

"Мачът не започна така, както ми се искаше, но успях да пласирам няколко добри минаващи удари  в ключови моменти. След това нещата започнаха да се развиват по-добре. Не знаех, че това е моята победа  400 в сериите "Мастърс", числото е добро. Но трябва да продължа да подобрявам играта си, защото следващият ми съперник ще бъде много труден", коментира Надал.

За място на четвъртфиналите испанецът ще се изправи срещу 17-ия в схемата представител на домакините Райли Опелка, който елиминира номер 13  Денис Шаповалов с 6:7(4), 6:4, 6:4. Американецът пласира 11 аса и не допусна пробив в срещата.

"Това е Рафа, той няма загуба през този сезон, очевидно е фаворит...Очаквам да играя по най-добрия възможен начин. Всеки мач срещу тенисист от Голямата четворка е  огромно предизвикателството", коментира Опелка.

Защитаващият титлата си Камерън Нори (Великобритания) също продължава напред след успех над грузинеца Николоз Басилашвили в повторение на миналогодишния финал с 3:6, 6:3, 6:1.

Номер 12 Нори ще играе за място на четвъртфиналите срещу представителя на домакините Дженсън Брууксби, който се справи с петия поставен Стефанос Циципас (Гърция) с 1:6, 6:3, 6:2.

Австралиецът Ник Кириос също се класира за четвъртия кръг след 6:4, 6:4 над срещне номер 8 Каспер Рууд (Норвегия)  в първия си турнир след Откритото първенство на Австралия  през януари. Следващият съперник на  участващия с "уайлд кард" Кириос ще бъде номер 10 Яник Синер.