Кузманов отпадна на старта на турнира в Задар

22-03-2022 19:43 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов (№191 в световната ранглиста) отпадна на старта на турнира на клей корт от сериите "Чалънджър" на АТР в Задар (Хърватия) с награден фонд €45 730. В I кръг поставеният под №7 българин отстъпи с 2:6, 6:7 (5) пред босненеца Нерман Фатич (№260).

Двубоят беше съпътстван от постоянен вятър, който доведе до множество грешки и на двамата тенисисти. В първата част Мико допусна три пробива в подаването си, като успя да върне само първия, за да изравни резултата при 2:2 гейма.

Във II сет двамата си размениха по три брейка, като в първите четири гейма никой не успя да задържи подаването си, а при 5:4 Фатич пропусна възможност да затвори двубоя на свой сервис и се стигна до тайбрек.

В него Кузманов пръв поведе с минипробив, но после загуби и двете си подавания. След това босненецът се пропука още два пъти, но пък нашият тенисист не успя да вземе сервиса си още три пъти, включително при първия мачбол, дошъл след 2:18 ч. битка с атмосферните условия.

На 1/8-финалите Фатич ще играе срещу квалификанта Даниел Михалски от Полша.