Донски триумфира с титлата в Тунис

27-03-2022 15:57 | Tennis24.bg

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Донски спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финалната среща Донски победи с 6-2, 5-7, 6-3 Теренс Атман от Франция. Срещата продължи 2 часа и 29 минути.В края на първия сет българинът взе четири поредни гейма и поведе в резултата.

Във втората част Донски преодоля пасив от 2:4, направи обрат 5:4, но в 11-ия гейм допусна пробив и Атман изравни.
В решителната трета част националът поведе с 5:1 и без проблеми затвори мача.

Вчера Александър постигна две победи в рамките на един ден. Българинът се наложи на четвъртфиналите над поставения под номер 1 представител на домакините Азиз Дугаз с 6:3, 7:6(5). На полуфиналите Донски победи Ханвън Ли (Китай) с 6:3, 6:4.

Това е втора титла на сингъл на Донски от турнири на ITF. През 2019 г. той триумфира на турнира в Претория с награден фонд от 15 хиляди долара.