Томова се класира на четвъртфиналите в Португалия

07-04-2022 15:52 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди долара.

Първата ракета на България победи с 6-1, 7-6(3) Катарина Герлах от Германия, която е №226 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час и 49 минути.

Следващата съперничка на българката ще бъде бившата номер 39 в класацията на WTA Фиона Феро (Франция).25-годишната Феро, която има две титли в кариерата си, е 132-а в света в момента. Тя е спечелила единствената среща с Томова досега с 6:3, 6:4  в Нант през октомври 2013 година.

Българката дръпна с 4-0 в първия сет и го спечели с 6-1 само за 32 минути. Втората част започна с размяна на шест пробива до 3-3. Вики първа взе подаването си за 4-3, а след това отново проби за 5-3. Германката се измънка от тази ситуация и успя да изравни за 5-5. Двете тенисистки взеха следващите си подавания и така се стигна до тайбрек. В него Томова изостана с 1-3 точки, но взе следващите шест разигравания и затвори мача в своя полза.

С успеха си Томова заработи 21 точки за световната ранглиста.