Кузманов отпадна драматично в Португалия

08-04-2022 17:48 | Tennis24.bg

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Кузманов отстъпи с 1-6, 6-0, 6-7 (6) на втория в схемата Зденек Коларж (Чехия), 150-и в класацията на АТП. Срещата продължи 2 часа и 32 минути.

Мико започна лошо мача и загуби първия сет с 1-6. Във втората част нещата се обърнаха и Кузманов се наложи с 6-0. Третия решителен сет вървеше без пробив до 3-4. Тогава Коларж проби и сервира за спечелване на мача. Мико не се предаде и отговори с рибрейк, а след това изравни за 5-5.

В следващите два гейма пробиви нямаше и така се стигна до решителен тайбрек. В него Коларж поведе с 6-4 точки, но Кузманов успя да отрази два мачбола. Коларж отново стигна до мачбол при 7-6 и този път затвори мача в своя полза.