Томова изпусна титлата след 3 часа и 11 минути битка

10-04-2022 15:27 | Tennis24.bg

Първата ракета на България Виктория Томова отстъпи във финала на турнира на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди долара. След страхотна битка и обрати Томава отстъпи с 6-7(5), 6-2, 5-7 на Елизабета Кочарето (Италия). Срещата продължи 3 часа и 11 минути.

Българката проби още в първия гем на срещата и сервира за спечелване на сета при 5:4. За съжаление Вики допусна рибрейк, а след това се стигна до тайбрек. В него италианката спечели със 7-5 точки.

Това не повлия негативно на Томова и тя направи четири пробива за да спечели втория сет с 6-2.

Българката изостана с 3-5 в третата решителна част, но успя да изравни на 5-5. За съжаление Томова загуби следващите два гейма, а с това и мача.