Шиникова даде преднина на България срещу Швеция

13-04-2022 12:15 | Tennis24.bg

България поведе с 1:0 победи на Швеция в третата си среща от груповата фаза на турнира от Група I на Евро-африканската зона за "Били Джийн Кинг къп" - световно отборно първенство при дамите. Двубоите се провеждат на червени кортове в турския курорт Анталия.

В първата среща Изабелла Шиникова се наложи с 6:0, 3-6, 7-5 над Жаклин Кабай Авад. Българката взе убедително първия сет с 6:0 само за 25 минути. Във втората част Шиникова поведе с 2:0, но загуби следващите пет гейма, а след това и сета. В третата решителна част Изабелла спечели четири поредни гейма от 0:1 до 4:1. При 5:4 Шиникова изпусна четири мачбола на собствен сервис и бе пробита.

Българката проби отново за 6:5 и този път затвори мача след 1 час 42 минути игра.

Във втората среща Виктория Томова ще играе срещу Кайша Вилда Хенеман. Първата ракета на България пропусна мачовете срещу Австрия и Хърватия.

До момента нашите момичета отстъпиха на Австрия с 1:2 и на Хърватия с 0:3. Утре България ще играе срещу Словения, а в петък срещу Грузия.

България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска, Йоана Константинова и Росица Денчева. Капитан на България е Дора Рангелова.