Циципас спря Димитров на осминафиналите

22-04-2022 17:22 | Tennis24.bg

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона. Най-добрият български тенисист отстъпи с 1:6, 4:6 пред Стефанос Циципас, като по този начин записа трето поражение от четири двубоя срещу този опонент.

Водачът в схемата Циципас, който е и финалист от миналата година, започна вихрено срещата и след два пробива поведе с 4:0 гейма, след което нямаше никакви проблеми да затвори откриващия сет с 6:1.

През втората част Димитров не само изравни играта, но и на два пъти излизаше напред с пробив, но и в двата случая Циципас успяваше веднага да изравни. Сервирайки при 4:5 Димитров допусна наивна грешка за 30:40 и мачбол, при който направи двойна грешка и загуби срещата.

За Циципас време за почивка няма да има. След около два часа той ще излезе на корта срещу Карлос Алкарас във втория си двубой за деня, който ще бъде със залог място на полуфиналите.