Хюит се завърна с победа; Троицки напредва към топ 10

08-06-2011 20:05 | Николай Драгиев

Лейтън Хюит, който трябва да защитава титлата си от миналата година в Хале, започна тазгодишното издание на надпреварата с победа 6:2, 6:3 над Леонардо Майер.

Бившият номер 1 участва в своя една пети турнир за годината, тъй като в последните 3 месеца отсъства поради травма.

Той обаче се нуждаеше от само 69 минути игра, за да пречупи аржентинеца в два сета. Следващият му опонент ще бъде Андреас Сепи.

Така Хюит отново доказа класата си на трева. Той има 102 победи и само 24 загуби на тази настилка.

Напред в Хале продължава Томаш Бердих, който победи с 6:3, 7:6 Ян Херних за близо два часа игра, но не убеди с представянето си за втори пореден двубой. В първи кръг Бердих спаси три мачбола срещу Рубен Бемелманс.

Сърбинът Виктор Троицки продължава похода си към топ 10. Той стигна четвъртфиналите на пети пореден турнир, след като победи с 6:3, 6:1 Игор Андреев от Русия.