Победа и загуба за Симеон Терзиев в Хърватия

18-05-2022 15:50 | Tennis24.bg

Симеон Терзиев записа победа и загуба в началото на своето участие на турнира ITF M25 в Осиек (Хърватия). В надпреварата на двойки 19-годишният ни тенисист и неговият партньор Вячеслав Белински (Украйна) спечелиха с 6:4, 6:4 двубоя си срещу Анте Чикоевич (Хърватия)/Алекса Гаич (Сърбия).

Така двамата се класираха за четвъртфиналите, където ще се изправят срещу хърватската двойка Лука Микрут/Мили Поличак.

На единично Терзиев за първи път за сезона игра в основна схема на турнир от такъв ранг. Той загуби с 6:7, 6:3, 2:6 от Патрик Юрина (Хърватия).

Българинът Допусна ранен пробив в първия сет, но успя да го върне и да стигне до тайбрек. В него съперникът му беше по-точен и излезе напред в резултата. Терзиев отговори с четири поредни гейма на старта на втората част. След като спечели сета обаче представянето му отново падна и той стигна само до два гейма и решаващия трети сет.