Томова остана на две точки от знаменит обрат

10-06-2022 17:19 | Tennis24.bg

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите WTA 125 във Валенсия (Испания) с награден фонд 115 хиляди долара. Българката загуби от китайката №111 в света Сию Уан от Китай Хию Ван с 6:2, 2:6, 6:7 (5) след 2 часа и 54 минути.

В първата част Томова направи два пробива на нула – за 2:1 и 5:2 и в осмия гейм затвори сета при третата си възможност. Във втория сет Томова допусна четири пробива и отстъпи с 2:6. Томова бе на крачка от знаменит обрат в третия сет. Тя изостана с 1:5, но спаси два мачбола и спечели 5 последователни гейма, за да поведе с 6:5 и 30:15. Българката обаче допусна пробив на свой ред, а в тайбрека навакса изоставане от 2:4 до 5:4 в своя полза, преди да отстъпи с 5:7.

Преди този мач Вики елиминира втората поставена и № 69 в света Варвара Грачова (Русия) и бившата номер 5 в световната ранглиста по тенис Сара Ерани (Италия).

За доброто си представяне българката заработи 29 точки за световната ранглиста, в която заема 131-ата позиция. Томова започва подготовка на трева за участието си на Уимбълдън.