Кузманов е на победа от основната схема на Уимбълдън

22-06-2022 15:37 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за третия (финален) кръг на квалификациите на турнира по тенис "Уимбълдън".Във втората си среща Мико се наложи с 6:4, 3:6, 6:4  над Педро Качин от Аржентина, който е номер 9 в квалификационната схема и номер 118 в ранглистата на АТП. Срещата продължи 2 часа и 16 минути.

На старта на пресявките Кузманов се наложи над представителя на домакините от Великобритания Чарлз Брум с 6:3, 7:5. За влизане в основната схема Мико ще играе срещу №207 в света Енцо Куако от Франция.

Българинът проби Качин още в първия гейм и запази преднината си до края на сета за 6:4. Във втората част Качин проби за 5:3 и изравни сетовете след 6:3. Мико проби първи в третия решителен сет за да поведе със 5:3. Качин обаче отговори с рибрейк за да намали изоставането си. При 5:4 Кузманов поведе с 40-15 на сервис на Качин и от първата си възможност затвори мача в своя полза.