Циципас срещи Кириос на Уимбълдън

30-06-2022 16:48 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас се класира за третия кръг на Уимбълдън. Поставеният под номер 4 в схемата се наложи с 6:2, 6:3, 7:5 над австралиеца Джордан Томпсън за 2 часа и 6 минути игра.

Циципас не бе затруднен особено, като единствено във втория сет изоставаше в резултата с 1:3 гейма. След това обаче той взе пет поредни гейма, а в третия сет реализира единствения си пробив в последния 12-и гейм.

В следващия кръг гръкът ще играе с австралиеца Ник Кириос в един от най-очакваните мачове от началото на турнира. Кириос продължи с отличното си представяне на трева с експресна победа с 6:2, 6:3, 6:1 над сърбина Филип Крайнович.

Лесен се оказа денят и за поставения под номер 11 Тайлър Фриц. Американецът успя да продължи напред след успех с 6:3, 7:6(3), 6:3 над британеца Алистър Грей. В следващия етап Фриц ще очаква словака Алекс Молчан, който се наложи в три сета над Маркос Гирон от САЩ.