Адриан Андреев с трета победа на Чалънджър в Нидерландия

12-07-2022 13:26 | Tennis24.bg

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт, Нидерландия. Надпреварата на клей е с награден фонд от 45,730 евро.

Българинът, който заема 343-о място в световната ранглиста, победи със 7:6(5), 6:0 №206 в световната ранглиста Даниел Масур от Германия. Срещата продължи 98 минути.

Андреев допусна пробив за 3:5 в първия сет, но веднага отговори с рибрейк. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Адриан спечели три поредни точки от 4:5 до 7:5 и поведе в резултата. Във втория сет Андреев не загуби нито един гейм и го спечели за 37 минути. Преди този мач Адриан записа и две победи в квалификациите.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу №2 в схемата и 81 в световната ранглиста Роберто Карбалес Баена от Испания.

По-късно днес Димитър Кузманов ще играе в първия кръг в Амерсфоорт срещу №133 в световната ранглиста Матс Мораинг от Германия.