Кузманов отпадна на старта на Чалънджър в Нидерландия

12-07-2022 18:24 | Tennis24.bg

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро.

Мики отстъпи на германеца Матс Мораинг с 4:6, 4:6 за 88 минути. Кузманов поведе с 4:1 в първия сет, след което Мораинг взе пет поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част българинът допусна един пробив, който се оказа достатъчен за съперника му, за да стигне до крайния успех.

По-рано днес Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира, след като победи Даниел Мазур от Германия със 7:6(5), 6:0.  Следващият съперник на българина ще бъде номер 2 в схемата Роберто Карбайес Баена от Испания.