Терзийска отпадна във втория кръг в Германия

14-07-2022 17:00 | Tennis24.bg

Националката Джулия Терзийска отпадна във втория кръг на единично на турнира на червени кортове в Ашафенбург (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката, която премина успешно през квалификациите, загуби от испанката Хесика Бузас Манейро с 6:7(5), 3:6 за 1:53 час.

В първия сет Терзийска пропиля преднина от 3:1, след което поведе с 6:5 след пробив, но в 12-ия гейм загуби подаването си. Испанката спечели тайбрека със 7:5 и поведе в резултата.

Във втората част Терзийска отново взе аванс от 3:1, но испанската отговори със серия от пет поредни гейма и затвори мача.

По-късно днес на четвъртфиналите на двойки българката и Вивиан Волф (САЩ) ще играят срещу водачките в схемата Ирина Хромачьова и Мария Тимофеева (Русия).