Продължава победната серия на Иванов и Нестеров в Нови Сад

28-07-2022 16:39 | Tennis24.bg

Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите на единично на турнира на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 5 Иванов елиминира преминалия през квалификациите представител на домакините Кристиян Юхас с 6:4, 7:5 след 112 минути игра. Българинът навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат в първия сет с решаващ брейк в десетия гейм, а втората част вървеше равностойно, но с ключов пробив в края й Иванов стигна до успеха. За място на полуфиналите той ще се изправи срещу друг квалификант Николас Занелато (Бразилия).

Националът за Купа "Дейвис" Нестеров, който също премина през квалификациите, пък елиминира колумбиеца Алваро Меса с убедителното 6:3, 6:1, след като взе девет от последните десет гейма в мача. Така 19-годишният талант очаква двубой срещу осмия поставен Кирил Киватцев (Русия).

В схемата на двойки Иванов и Нестеров ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу номер 4 Давиде Галопини и Марко Мичели (Италия).