Кузманов е на полуфинал в Швейцария

29-07-2022 18:14 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Цуг (Швейцария) с награден фонд от 134,920 евро.

Мико победи на четвъртфиналите №260 в световната ранглиста Лоренцо Джустино от Италия с 6:4, 6:4.

Преди този мач Кузманов елиминира Ото Виртанен от Финландия и Йохан Никлес от Швейцария.

Българинът проби за 2:1 в първия сет и запази преднината си до края му. Във втората част Кузманов отново спечели подаването на съперника за 2:1, а при 4:3 срещата беше прекъсната за 90 минути заради дъжд. След подновяването не се стигна до нови пробиви и той спечели с 6:4.

За успеха си Кузманов заработи 45 точки за световната ранглиста. За място на финала той ще играе срещу Ернестс Гулбис от Латвия.